דיני משפחה

עורכי דין אשר עוסקים בתחום של דיני משפחה לרוב נוגעים בעבודתם בנושאים של הסכמי גירושין, צו ירושה, צוואה ועוד. תפקידם הוא לטפל בכל הנושאים הללו במסגרת החוק תוך התחשבות בכל החוקים והנהלים אותם הם חייבים להכיר היטב.

דיני משפחה – צוואה

כאמור, חלק מהנושאים בהם עורך דין המתמחה בדיני משפחה מתעסק הם הנושא של צוואה או צו ירושה. פעמים רבות לא ניתן להפעיל צו ירושה בין אם מדובר בחוסר תקינות של צוואה או יורשים שלא מצליחים להוכיח את הקשר למנוח. עורך דין דיני משפחה חייב להיות מסוגל לטפל בכל מה שקשור לנושא של צוואה ויישומה במסגרת החוק.

עורך דין דיני משפחה – מיהו?

כאשר אנו פונים אל עורך דין דיני משפחה נצפה ממנו לייעץ לנו בנושאים שונים כאשר טובתנו היא שנמצאת הראש מעיינותיו. אותו עורך דין לרוב מלווה משפחה במשך כמה שנים תוך שהוא מסייע בתחומים שונים כמו כתיבת צוואה, טיפול בהסכמי גירושין ועוד. עורך דין דיני משפחה חייב להיות אדם אמין שבני המשפחה סומכים עליו שיבצע את עבודתו במקצועיות רבה. עורך דין משפחה חייב להיות סבלני וקשוב לכל צרכיהם של בני המשפחה על מנת לדעת לשלב את הרגישות לנושאים המשפטיים שעולים עם החוקים שחייבים למלא אחריהם. עורך דין דיני משפחה לעיתים חייב להחליט החלטות קשות אשר נוגעות לבני המשפחה גם אם ההחלטה איננה פשוטה.

דיני משפחה – בעיתיות בבחירת עורך דין

פעמים רבות עורך דין דיני משפחה עובד עבור אותה משפחה במשך כמה שנים טובות. אך מה קורה במידה והזוג מחליט להתגרש וכל אחד מבני הזוג מעוניין לשכור את שירותיו של אותו עורך דין על מנת שהוא ייצג אותו? הדבר יכול ליצור לא מעט חילוקי דעות כאשר העורך דין הוא שנמצא במרכז המריבה. במידה ומדובר בעורך דין אשר מעבר להתעסקות שלו בתחום של דיני משפחה הוא גם בעל ניסיון בגישור, הדבר יכול להיפתר בקלות שכן המגשר חייב להיות ניטראלי ואין לו אינטרס לסייע לצד אחד יותר מלאחר. מטרתו היא להביא את הזוג לידי הסכמה תוך שמירה על האינטרסים של שניהם.

מידע נוסף על תחומי משפט נוספים תוכלו למצוא בקישור הבא - http://www.ophirlaw.com