עסקים משפחתיים

דיני משפחה – במה עורך דין עוסק?

אנשים רבים סוברים כי דיני משפחה קשורים רק לענייני גירושים אך הדבר לא תמיד כך. עורך דין משפחה מטפל במגוון נושאים הקשורים אל דיני משפחה כמו למשל מקרים בהם יש דיונים על צוואות, דמי מזונות, מקרים של התעללות בילדים והעברתם לשירותי הרווחה כאשר כל הנושאים אכן נוגעים ומשתייכים לנושא המשפחה.

דיני משפחה – עסק משפחתי

ישנם לא מעט מקרים שניים או יותר מהמשפחה בוחרים להקים עסק משפחתי יחד ומוצאים עצמם לאחר זמן מה (לפעמים מדובר בחודשים ולפעמים שנים) בתוך ריבים וסכסוכים הנוגעים לנושאים שונים הקשורים לאופן בו מנהלים את העסק ונושאים כלכליים שונים קשורים לתחום עסקים משפחתיים. במקרים שכאלה, הדבר יכול להגיע עד לבית משפט ואז אנו נזדקק לשירותיו של עורך דין משפחה המתמחה בתחום של דיני משפחה. דיונים הקשורים לעסקים משפחתיים מתנהלים בדלתות סגורות וזאת על מנת לאפשר לכל הצדדים לנהל את המקרה באופן פרטי ולא חשוף לעיני כל שלא כמו בבתי משפט אחרים בהם כל אחד יכול להיות נוכח בדיונים של הציבור. עורך דין משפחה מייצג את הלקוח שלו בבית משפט של דיני משפחה על מנת לנסות ולפתור את הסכסוך שנוצר בעקבות העסק המשפחתי שהוקם וזאת על מנת בכל זאת לנסות ולאפשר למשפחה לצאת מרוצים מכל הסיפור ואולי אף לחזור להיות בקשרים טובים אחד עם השני.

דיני משפחה – כספים של המשפחה

שירותיו של עורך דין משפחה נדרשים במקרים שונים ומגוונים אשר מתמקדים בנושא הכלכלי בתוך המשפחה. ישנם מקרים בהם למרות שנקבעו דמי מזונות למשל שהאב חייב לשלם לאם עבור כל אחד מהילדים לאחר הגירושין, הדבר לא מתבצע. דיני משפחה כוללים בתוכם גם את נושא דמי המזונות ולכן עורך דין משפחה יבוא להגן על האם ויחייב את האב לשלם דמי מזונות ולטפל במקרה שהדבר לא נעשה. דיני משפחה כוללים בתוכם גם התעסקות עם הסכמי ממון שנחתמו בין זוג  לפני הנישואין או בזמן הנישואין. במקרים בהם יש צורך ליישם את הסכם הממון כאשר הזוג מתגרש, עורך דין משפחה מטפל בכל הבירוקרטיה ואכן דואג שהלקוח שלו ( לא משנה באיזה צד מדובר) יקבל את כל מה שהוסכם עליו בהסכם ממון שנחתם בין שני הזוג בתחילת דרכם. דיני משפחה ובתוכם הסכם ממון נהוג לערוך בבית דין לענייני משפחה.