תאונות עבודה

תאונות עבודה מוגדרות בחוק כתאונות שקורות בזמן העבודה לאחד מהעובדים. בין אם מדובר בעבודה באתר בנייה, במפעל או במשרד, תאונת עבודה יכולה לקרות בכל מקום וזמן. במידה ומתרחשות תאונות עבודה ולאחד העובדים נגרם נזק, יש באפשרותו לפנות אל עורך דין תאונות עבודה ולתבוע פיצויים באמצעותו עבור הנזק שנגרם לו.

תאונות עבודה – סוגי תאונות

כיום ישנן מספר סוגי תאונות עבודה עליהם ניתן לתבוע כל חברה באמצעות פנייה אל עורך דין תאונות עבודה. סוגי תאונות העבודה הקיימים כיום הן:

משרד עו"ד קלדרון, נתיב קניז'בסקי  מתמחה בדיני תאונות עבודה:
http://www.nativlaw.co.il/work-accidents

  • תאונות עבודה בעקבות שימוש לא נכון בציוד מקצועי כזה או אחר
  • תאונות עבודה הנגרמות כתוצאה משימוש בציוד ללא אמצעי הגנה מתאימים
  • תאונות עבודה הנגרמות בעקבות נפילת עובד מגובה – נפילות מסולם, פיגומים ועוד.
  • תאונות עבודה בעקבות החלקה במקום העבודה – מקומות של רטיבות או לכלוך שלא נוקו ונוגבו על ידי אנשי הניקיון בעקבות מחסור בכוח אדם או בחוסר תשומת לב לנושא.
  • תאונות עבודה לאחר הרמת משאות כבדים.

תאונות עבודה – מתי נתבע את הבעלים של החברה?

תביעת פיצויים עקב תאונות עבודה לרוב נעשית באמצעות עורך דין תאונות עבודה אשר מגיש תביעת פיצויים אל חברת הביטוח של בעל החברה. לרוב, תביעה בעקבות תאונות עבודה שמוגשת אל בעל החברה תיעשה רק במקרים בהם התאונה נגרמה בעקבות נהלים שגויים ורשלנות מצד הבעלים ולא בגלל טעות אנוש של אחד העובדים. ישנם מקרים נוספים בהם נתבע את הבעלים של החברה כמו למשל במקרה של נזק רפואי כמו מחלה בה הוא חלה בעקבות עבודתו. במפעלים בהם נעשית עבודה עם אדים רעילים ואין הגנה מתאימה לעובדי החברה, הם עלולים לחלות במחלת ריאות כזו או אחרת ובמקרים שכאלה לעובד תהיה עילה טובה לתבוע את בעל החברה באמצעות פנייה אל עורך דין תאונות עבודה. כל מה שנוגע אל תאונות עבודה בעקבות מחסור בציוד שאמור להגן על העובדים בזמן העבודה גם הוא עילה טובה לתביעה בעל החברה. במידה ואתם נפגעי תאונות עבודה, מאוד מומלץ לפנות אל עורך דין תאונות עבודה מקצועי, אמין ובעל ניסיון שיידע להנחות אתכם כיצד לקבל פיצויים שמגיעים לכם.

עשרת העבודות המסוכנות בארה"ב

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.