ירושות המחולקות ללא צוואה

על מנת לחלק ירושות במקרה שלא הוכנה צוואה מראש, עלינו לפנות אל עורך דין ירושות שיבצע את החלוקה בפועל לאחר שביצע רישום נכסים. כאשר אנו נאלצים לחלק ירושות על פי דין ללא צוואה, עלינו להגיש בקשת צו ירושה על מנת שתהיה חלוקה מסודרת של למי מגיע מה. חוק ירושות קובע כי מכל הרכוש והנכסים בן או בת הזוג של הנפטר יקבלו חצי ובין הילדים של המנוח יחלקו באופן שווה את הנכסים והרכוש. במידה ולמנוח לא היו קרובים ממדרגה ראשונה,  באמצעות עורך דין ירושות וכמובן חוק ירושות, כל הנכסים והרכוש יתחלק בהתאם לקרובים ממדרגה שנייה וכן הלאה. המשפחה אינה רשאית לחלק את הרכוש על דעת עצמה כיוון שלא קיימת צוואה ורק כאשר תתקיים הוצאה של צו ירושה, כל הרכוש יוכל להיות מחולק.

כאשר אדם נפטר, עולה הסוגיה של ירושות. חלוקת ירושות ללא צוואה היא יותר מרוכבת שכן דורשת הגשה של בקשת צו ירושה אשר עוברת אצל מספר גורמים במטרה לקבל את כל האישורים הנדרשים ודורשת פנייה אל עורך דין ירושות. במקרה ומדובר בחלוקת ירושות בהתאם לצוואה, לעיתים כל הנושא יכול להיסגר תוך חודש וזה כולל חלוקת הרכוש בפועל.

צו קיום ירושה – חלוקת ירושות

כולנו היינו מעדיפים שלא להתעסק עם ירושות וצוואות אך ברגע שאדם אהוב הולך לעולמו, בלית ברירה העיסוק בנושא נכפה עלינו. חלוקת ירושת יכולה להיות מאוד כואבת לכל המשפחה ולכן חשוב מאוד לשמור על איפוק ולבצע את כל התהליך באופן חוקי וכמה שפחות מסובך ומסורבל. עדיף לפנות אל עורך דין ירושות אשר יבצע את כל הסידורים הנדרשים, יגיש בקשת צו ירושה וידאג לכל נושא חלוקת ירושות בפועל של בני המשפחה.

ירושות ומשפחה

ירושות עלולות ליצור הרבה מתחים בתוך המשפחה בין אם מדובר בירושות שחולקו בהתאם לאופן שבו המנוח הנחה בצוואתו או ירושות שחולקו על פי דין בעקבות חוסר צוואה של הנפטר. חשוב לזכור כי בסופו של דבר מדובר בכסף ורכוש ולנסות להתייחס לדבר בהתאם ולא לתת לדברים להשתלט עלינו עד כדי כך שנמצא את עצמינו מנותקים מהמשפחה בעקבות מריבה על רכוש ונכסים. עלינו לשמוח על כל רכוש ונכס שנקבל ולהיות שמחים שאנו חלק מהמשפחה.