צו קיום צוואה

צו קיום צוואה – ירושה של בית

כאשר אנשים כותבים צוואה הם אינם מודעים לחשיבות של ציון כל פרט קטן על מנת להימנע מחיכוכים ועימותים בין בני המשפחה לאחר מותם. אחד מהסעיפים החשובים ביותר בעת כתיבת צוואה הוא סעיף הבית (במידה ויש ברשות בעל הצוואה נכס כלשהו). בין אם הבית נמצא תחת שמם של שני בני הזוג או תחת שמו של בעל הצוואה בלבד יש לבחון את כל האפשרויות של חלוקת הבית על מנת לוודא כי הכל נעשה על פי חוק ורצונו של בעל הצוואה.

צוואות

צוואות

צוואה – סעיף הקשור לאופן חלוקת הבית

במידה וקיים בית אשר רשום תחת שמם של שני בני הזוג, בעל הצוואה לא יכול להוריש את כל הבית לאחד מהילדים או לכל אדם אחר אלא רק חלק ממנו. את אותו חלק יכול בעל הצוואה להוריש לילדים או לבן או בת הזוג שעדיין בחיים. אנשים רבים בוחרים להוריש את החלק לבני זוגם על מנת למנוע סיטואציה בה הילדים יכולים למנוע מהבן או בת הזוג להתגורר באותו בית לאחר מותו של בעל הצוואה. יש כמובן שבוחרים צו קיום צוואה לפיו הם מורישים את החלק לילדים אך מלווים זאת בתנאי שבן או בת הזוג יוכל להמשיך לגור שם עד יום מותו.

צו קיום צוואה – התייעצות עם עורך דין צוואות

צו קיום צוואה חייב להתבצע על פי חוק ורק עורך דין צוואות יכול לוודא זאת שכן הוא בקיא בחוקים ובנהלים הקשורים לכל הנושא של צוואות. חשוב מאוד להתכונן לכל סיטואציה אפשרית ולמנוע מקרה של סכסוך בין היורשים. אנשים יכולים לכתוב צוואות מסוגים שונים ולהכליל בתוכם סעיף הקשור לנושא הבית. כאשר אותו יורש מבקש להוציא לפועל צו קיום צוואה אך אינו יודע איך לעשות זאת, פנייה אל עורך דין צוואות תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורו. עריכת צוואה היא לא תהליך פשוט ופעמים רבות אנשים שאינם מתייעצים עם עורך דין צוואות בעת עריכת צוואות, יוצרים סיטואציה מאוד לא פשוטה עבור היורשים אשר מגיעים לשלב של הפעלת צו קיום ירושה שכבר איננו תקף מסיבה כזו או אחרת.